About Ülkece & Münir Kebir

About Munir KEBİR
1951 Diyarbakır doğumluyum. 1971 yılında Üniversite imtihanına girmek için Ankara’ya gittim. 1972 yılında Özel bir bankanın Taksim/İst.Şubesinde Kambiyo servisinde Memuriyete başladım 2000 yılında İskenderun/Yarıkkaya Şubesi Müdürüyken kendi isteğimle emekli oldum ve İskenderuna yerleştim. Evli ve 5 Çocuk babasıyım. Memuriyetim döneminde İ.İ.T.İ.A Şişli,Siyasal B.Fak.den 1982 de mezun oldum.

Orta derecede İngilizce, derdimi iyi kötü anlatacak düzeyde Kürtçe biliyorum.Hamiyetperverlik (İnsan ve Vatan sevgisi) yaşamımın yegane amacıdır. Müslümanım elhamdulillah. Bu dünyada ölçü olarak kişinin “salih amel” kavramının açılımı olan İnsana, Doğaya ve Hayvana yararlı işlerde bulunma kriterini esas alırım. Dünyaya ancak bir sefer gelindiğini ve bu gelişin geçiciliğini hiç bir zaman aklımdan çıkarmam. Bu da benim dünyaya bakış açımı oluşturur.

[View all posts by Munir51»]

* * *

*

Yerelce Notu:

Ülkece Sitesi, Prof.Dr.Recep Seymen‘in ‘İzmir Cumhuriyet Savcısı Tarık Fırat hakkında suç duyurusu…’ başlıklı makalesi (bkz aşağıda) nedeniyle 16 Temmuz 2015 tarihinde İzmir Basın Savcılığı‘nın Yerelce Sitesi‘ne Türkiye sınırları içinde yayın yasağı getirme kararı sonucu Sayın Münir Kebir tarafından kurulmuştur! Temel amacı hem kendilerinin makaleleri ile arşivinin hem de Yerelce‘de küresel düzeyde yayımlanan yazıların Türkiye’de okunabilmesini sağlamaktır.

Yasaklanmaya ilişkin «Öykü» Yerelce Sayfası‘nda okuyabilirsiniz!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.