CHP Lideri Ne Yapmalıydı?!

Siz savaşla ilgilenmeyebilirsiniz, savaş sizinle ilgilenir. Savaş kazananı da yorar. Ölüm her şeyi eşit yapan doğal sonuçtur. Ölümden korkmayan ölmez; ölüm kendine koşanları hiçbir zaman vurmaz. Ölüm korkusu, ölüm acısından daha şiddetlidir. Ölüm telaşının bir anlamı yoktur. Kimse ateşte yananlar kadar emin olamaz. Ölüm de öyledir. Ölümü saniye saniye hisseden emin olur. Diğerleri sadece bilir, ölümü yaşayamaz.. Nankörlük ise, ruhun ölümüdür…

Em.General Osman Pamukoğlu.

Sen de uzak ülkelerden dönüyorsun
Ve bana bütün söyleyebildiklerin,
Akşam evinin eşiğine oturmuş
Serinleyen birinin,
Aklına gelebilecek düşünceler
Ömrünün özeti bu mu?
Peki, ne anlamı var öyleyse;
Bunca yolculuğun.

Louis Aragon

© photocredit

***

©Erol Erdoğmuş.

OLAY

Meydan savaşlarında iki ordudan biri, öbürünün üzerine yürür üzerine yürünen kaçmaz direnirse savaş başlar, birinin yenilgisiyle biter.

CHP adalet savaşını meydana indirdi. Kılıçdaroğlu komutasındaki adımdaşlar, 428 kilometreyi adımlayarak Ankaradan İstanbula gitmekle ülkemize adalet getireceklerini sanıyorlar.

Karşı taraf 428 kilometrelik mesafeyi muhafaza ederek, adaletsizlik çölünde adaleti seraplaştırmayı sürdürüyor.

En güçlü karşı çıkma -muhalefet- düşünsel muhalefettir. Düşünsel muhalefet, sözel ve eylemsel muhalefetin kaynağıdır.

CHP düşünsel, sözel muhalefetini halka iletememektedir. Yürüyüşle somutlaştırmaya çalıştığı eylemsel muhalefet şovdan öteye gidermemektedir.

CHP NE YAPMALIYDI?

1) Ülkemizdeki adaletsizlikleri; sokaktaki adamın anlayıp tartışabileceğini düzeyde sorular yanıtlar halinde somutlaştıran bir Genel Merkez çalışması yapmalıydı.

2) Bu çalışmayı 81 ilin 81 parti üyesine, partiiçi eğitimle benimseterek, hemoglobinsiz muharip kadrosunu oluşturmalıydı.

3) Muharip kadro 81 ilde bireysel ilişkileriyle, düzenleyecekleri kahvehane toplantılarıyla; konferanslarla bu soruları gündemde tutarak ikna savaşını sürdürmeliydi.

Ne dersiniz?

TurkLider_logo

Reklamlar