Anan Türkiye Güzeli miydi, diye sorarlar adama!

☘ ☪ ☀ Devri vakitte ülkenin başında çok değerli, başarılı ve tebanın yaşamını borçlu olduğu bir lider varmış. Bir de o ülkenin yıkılması, bölünmesi, parçalanması için birbirleriyle yarışan dış güçler…

☘ ☪ ☀ Ne O’nun yolunda gidebilmişler, ne de kıskançlıklarından çatlayanlara, O’nu sürekli kötüleyenlere karşı dik durabilmiş toplum.

☘ ☪ ☀ Ancak, «lideri» ne gerektiğinde sahip çıkmaya, en sert tepkiyi göstermey amâde önemli bir toplum kesiti de tabiri caizse «aportta» ve her an müdahale etmeye hazır bekliyormuş.

☘ ☪ ☀ Gün gelmiş, önemli bir devletin lideri, laf atmış! Tarihten kalma ezikliklerini en sert şekilde âdeta istifra etmiş.

☘ ☪ ☀ İşte hazır bekleyen o toplum kesimi derhal, yabancı liderin karşısında dimdik dikilmiş. Kesinlikle düşmanvari davranmadan şu sözü sarfetmiş;

☘ ☪ ☀ Ne kadar çamur atarsan at, «Güneş»imizi balçıkla sıvayamazsın bir; bir de O’nu kötülemeye kalkışmanı, kendi bildiğin dalı kesmekle eş anlamlıdır, otur üzerinde iyice düşün!

***

©Erol Erdoğmuş.

OLAY

Aile adları Bahadıroğlu, Yeşilyurt ve Armağan olan üç müfteri; kanıtlayamadıkları iftiralarıyla, Atatürk güneşini balçıkla sıvamaya kalkışmışlar!..
KAYNAK: 10 Mayıs 2017 Gazeteleri

KİŞİ Mİ ÖNEMLİ, İLKE Mİ?

Kişilerin ömrü 100 yılın çoğu kez altında, bazen beş on yıl üstündeyken; ilkelerin ömrü binyıllarcadır.

Sözgelişi her hırsız kişi biyolojik ömrünü tamamlayarak ölürken; “Hırsızlık etmeyeceksin” ilkesi, binlerce yıldır yaşamaktadır, yaşayacaktır.

Atatürk 1929 Mayısı’nda, “Benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyerek; “Cumhuriyet” ilkesinin, kendi bedeninden ömürlü olduğunu belirtmiştir.

Mustafa Kemal; herkes gibi Dünyaya gelen; yiyip içerek beslenen, dışkılayan,uyuyan, hastalanan, iyilikleri, kötülükleri olan ve beden ömrünü tamamlayan bir fani. Ne put, ne de peygamber. Ne var ki; kötülükleri pire, iyilikleri deve kadar olan biri.

Üç Donkişot; akılları sıra, pire kadar küçük kötülük varsa onu deve kadar büyütmeye; deve kadar iyiliği pire kadar küçültmeye, güneşi balçıkla sıvamaya kalkışma cinnetinde bulunmuş…

İddialarını ispatlayamadıkları sürece, sözlüklerdeki bütün olumsuz sıfatları hak edeceklerdir!..

Bu üç vicdan sapığı akıllarınca ne demeye getiriyorlar?

Mustafa Kemal ahlaksızdır(?!)… Bu nedenle, Cumhuriyeti yıkalım… Osmanlı devletini yeniden kuralım… Hanedanı başa geçirelim…

Dünya’da herşey için, maddiyat için, maneviyat için en hakiki mürşit din’dir, şeriattir… Din ve şeriatin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir…

SONUÇ

Bilirkişi tarihçi İlber Ortaylı ve Bilirkurum Türk Tarih Kurumu; bu iddiaların sonucunu yargıya iletmelidir.

*

TurkLider_logo

Reklamlar