© photocredit

***

6.ncı ULUSLARARASI ÇOCUK FESTİVALİ NEW YORK’TA COŞKUYLA KUTLANDI…

Amerika Turk Kadinlar Birligi ve New York AtatürkSchool/Okulu tarafından ortaklaşa düzenlediği 23 Nisan Çocuk Bayram’ımız; 6.nci Uluslararası Çocuk Festivali olarak 22 Nisan Cumartesi günü NewYork’ta kutlandı.

ATKD Başkanı Sermin Ozcilingir, AtatürkOkulu Müdiresi Tulay Tashkent, Derneğin Yönetim Kurulu üyeleri ve gönüllüleri ile tüm öğretmen ve öğrencileriyle birlikte; NY Marriot Hotel’in bir salonunda, 500 civarında katılımcının hazır bulunduğu program boyunca öğrenciler şiirler okudular, folklor danslarımızdan örnekler sundular, koro eşliğinde şarkılarr söylediler. Festival’e Azerbaycan, Arnavutluk, Hindistan dans grupları da performanslarıyla katkıda bulundular.

İstiklâl Marşı’nın bir ilkokul öğrencisi tarafından mükemmel bir şekilde okunması salonda hazır bulunan bir çok katılımcının; ‘Türkiye’m için rahat etsin binlerce kilometre uzaklıkta olsak ta Atatürk ve arkadaşlarının kurdukları Türkiye Cumhuriyeti sahipsiz değildir!’ şeklinde düşünmesine ve gözlerinin nemlenmesine yol açtı.

Festival’e, BM nezdindeki Daimi Temsilci Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu, NY Başkansolosu Ertan Yalçın, KKTC BM Daimi Temsilcisi Mehmet Dana da hazır bulundular. New York Kentini de bayan Letitia James temsil etti. [Program ve Bütün Fotoğraflar]

Reklamlar