Ağlayıp, yakınmak, suçlamak değil; akılcı yöntemlerle sonuca gitmek!

Nerede, ne zaman, nasıl bir terör estireceği bilinmeyen teröre karşı; görünmeyen bir kuşatmayı kabullenerek, “Bekle-Gör-Savun” Stratejisi yeterli olamıyor. sorcireNerede, ne zaman, nasıl terör estireceğine Nerede, ne zaman, nasıl bir terör estireceği bilinmeyen teröre karşı; görünmeyen bir kuşatmayı kabullenerek, “BEKLE-GÖR-SAVUN” stratejisi yeterli olamıyor. Nerede, ne zaman, nasıl terör estireceğine karar verme inisiyatifinin teröriste bırakılması; onu hükmen bir sıfır galip konuma getiriyor. Terörün Üst Aklı; nerede, ne zaman, nasıl eylem yapılacağını kararlaştıran Kurmay Akıl ‘dır. Terörün Ortak Aklı; üst aklın kararlarını uygulatan Subay/Astsubay Akıl‘dır. Terörün Al Aklı; Terör erleri, canlı bombaları’dır. Teröre saldırmak; terörün orta ve alt aklına karşı yapılacak savunmadan önce, terörün üst aklına saldırmaktır. Peki ne yapmak gerekiyor?

***

©Erol Erdoğmuş.

ÖNSÖZ

Terör süpürgesini sapından tutarak, kan ve can süpüren canavar eli görmeden ve onun ne planladığını bilmeden; süpürgenin tellerini teker teker kopararak terör terör bitirilemez. Ne yazıkki yapılagelen budur.

Adamın haşmetli bir ensesi varmış.Beri yanda bu haşmetli enseye tokat atmak için yanıp tutuşan paralı pullu ödleğin, korkağın teki…Paralı, parasıza para verir, tokadı attırır, zevkten dört köşe gizlice seyredermiş…

Tokadı yiyen, tokadı atar atmaz kaçan tokatçıyı sonunda yakalamış ve sormuş: “Niçin tokat atıyorsun?”. “A beyim” demiş tokatçı; “Sizde bu ense, bende bu parasızlık, tokadı attıranda bol para oldukça, siz daha çok tokat yersiniz”.

Ülkemizde gözü olanlarda para; parayı Din İman Vatan bilen soysuzlar 0ldukça, terörle yaşamaya devam ederiz.

TERÖRE SALDIRMAK

Tarih boyunca ordular, yiğitçe birbirleriyle savaştılar. Silahsız ve savunmasız sivil halka ateş açmayı yiğitliklerine sindiremediler. Teröristler; terörizmin yiğitlikten yoksun kalleşlik olduğunu Beşiktaş’ta bir kez daha kanıtladılar.

Nerede, ne zaman, nasıl bir terör estireceği bilinmeyen teröre karşı; görünmeyen bir kuşatmayı kabullenerek, “BEKLE-GÖR-SAVUN” stratejisi yeterli olamıyor. Nerede, ne zaman, nasıl terör estireceğine karar verme inisiyatifinin teröriste bırakılması; onu hükmen bir sıfır galip konuma getiriyor.

TERÖRÜN ÜST AKLI; nerede, ne zaman, nasıl eylem yapılacağını kararlaştıran KURMAY AKIL ‘dır.

TERÖRÜN ORTA AKLI; üst aklın kararlarını uygulatan SUBAY ASSUBAY AKIL‘dır.

TERÖRÜN ALT AKLI; TERÖR ERLERİ, CANLI BOMBALARI’dır.

Teröre saldırmak; terörün orta ve alt aklına karşı yapılacak savunmadan önce, terörün üst aklına saldırmaktır.

Terörün üst aklının karşısında, ANTİTERÖR ÜST AKLI oluşturulmalıdır. Antiterör üst aklı, terör üst aklı gibi düşünebilmeli, savunma önlemlerini belirlemelidir.

Terörle Mücadele buzdağı/Aysbergi’nin; dörtte biri su üstünde -üniformalı- ve dörtte üçü su altında -sivil- personelden oluşturulmalıdır. Terör örgütünün her kedemesine sızılmalıdır.

Devlet, terörü besleyen yoksulluk ve işsizlik ortamını iyileştirmelidir.

ANTİTERÖR EĞİTİMİ

Terörizm; hasta ve sakat duygulardan kaynaklanır. Hasta ve sakat düşüncelerle kararlaştırılır ve eylemleştirilir. Bu nedenle terörist; psiyatri hastası gibi tedavi edilmeli ve sağaltılmalıdır. Tıbbi tedavinin amacı; ilaç ve ameliyatla hastayı tedavi etmek değil, ilaç ve ameliyat desteğiyle organizmanın kendi kendini tedavi etmesini sağlamaktır.

Terör barbarlığı; yazılı belgeler, fotograflar ve videolarla kanıtlanırken; halk teröristten korkutulmamalı, masum insanları öldüren kendilerini patlatabilen bu zavallı yaratıklardan tiksindirilmelidir.

Terörden hüküm giyenler için hapisaneler; TERÖR HASTANELERİ olmalı, terörün bile savunulabildiği bilimsel ortam oluşturulmalıdır.

Eğitim monotonlaşarak antiterör propagandasına dönüşmemeli, terör aktüalitesi izlenerek her ay bir ya da üç gün süreli seminerler düzenlenmelidir.

*

TurkLider_logo

Reklamlar